0 (532) 059 98 29
Mithatpaşa Cad.No 54/7 Kızılay/ANKARA
Seni mutlu eden nedir

Seni mutlu eden nedir


Sizce nedir?

✨✨✨

Bu soruyu birkaç gün önce sizlere hikaye kısmından da sormuştum hatırlarsanız ve gelen yanıtlar; temel ihtiyacımızın sevgi, su, onaylanma, insan olmak, güven, ilgi vb. olduğu yönündeydi.

✨✨✨

Aslına bakarsanız temel ihtiyacımızı bulmak için bir insanı en çok neyin mutlu ettiğine bakabiliriz. Dünyanın en uzun deneyini duyanlar olduysa, bu sorunun cevabını biliyor olmalılar.

✨✨✨

"1938 yılında, 268 adet fiziksel ve zihinsel olarak gayet sağlıklı Harvard Üniversitesi lisans öğrencisi erkek denek seçilir ve dünyanın en uzun deneyi başlar.

Denekler psikolojik, antropolojik ve fiziksel özellikler gibi birçok alanda düzenli olarak test ve gözlem altında tutulurlar. Düzenli IQ testlerden aile ilişkileri hakkında detaylı sorulara kadar, (deneye yıllar içinde dahil edilen deneklerle beraber) 724 erkek denek hayatları boyunca gönüllü birer denek olarak yaşamaya devam ederler."

Kaynak : listelist.com

✨✨✨

Deneyin sonucunda bir insanı en çok mutlu eden şeyin ve dolayısıyla ihtiyacının İlişki kurmak yani Bağlantı olduğu ortaya çıkmıştı.

✨✨✨

Bir an durup düşününce sizin bu sonuca ilk kez duyuyorsanız, şaşırmakla beraber katıldığınızı duyar gibiyim.

✨✨✨

Ancak her "Bağlantı" şekli maalesef bizi her dönem mutlu etmeyebilir. Bunun için önümüzdeki paylaşımlarda bu konulara yer vererek ilişkilerde neden yeterince "Mutlu" olmadığımıza;

✋Neden esas kişinin yanındayken kaçmak ve uzağındayken kavuşmak istediğimize bakıcaz.